1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 16
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Mama Ania

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2016-08-17, 17:39   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
abigail,

Śledziłam Wasz wątek i teraz też jestem przy Was myślami i modlitwą ::rose::

Bardzo Ci dziękuję za to świadectwo pięknego czasu odchodzenia Babci - to ogromny dar dla całej rodziny. Może dzięki Wam w nas też będzie więcej odwagi kiedy będą odchodzić nasi bliscy...
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Mama Ania

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2013-04-03, 18:21   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Ja też jestem z Wami, trzymajcie się ciepło!
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Mama Ania

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-06-23, 14:20   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Jestem z Wami mocno!
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Mama Ania

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-02-10, 20:35   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Co do zszywek, mnie mówili że są tytanowe, ale nie mam pojęcia czy nie ma tam jakichś domieszek.
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Mama Ania

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-02-06, 16:13   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Trzymam kciuki żeby szybko się wszystko unormowało.
Nie pomogę tu poza tym niestety za wiele, bo nie miałam sama takich przejść.
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Mama Ania

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-01-30, 12:45   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Co do drenu to nie wiem, bo ja nie miałam.

Co do wyników, to ja dzwoniłam do sekretariatu kliniki, w innym wątku dziewczyna podawała telefon do pracowni hist - pat, może byłoby sensownie zadzwonić tam kilka dni wcześniej i pogadać że babcia będzie jechać z daleka i Wam bardzo zależy żeby był w terminie, może spojrzą łaskawiej?
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Mama Ania

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-01-29, 13:16   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Hej :) Cieszę się z Wami że pierwszy etap przeszłyście z sukcesem :)
Co do wyników, nastawcie się że może się zdarzyć że na wizycie jednak nie będzie ich (tak było u mnie i wszystkich innych operowanych wtedy co ja, opóźnienie było ok. tygodnia). To nie będzie znaczyć że coś jest nie tak, po prostu mogą nie zdążyć.
Skoro macie jechać z Bydgoszczy, może jest sens dzień wcześniej zadzwonić i zapytać o te wyniki i ew. jeśli ich nie ma, dopytać czy nie byłoby sensownie opóźnić wizytę.
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Mama Ania

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-01-23, 16:20   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
No bankowo :) Daj znać jak coś już będzie po, jak poszło.
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Mama Ania

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-01-03, 17:47   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Tu nie pomogę niestety, bo mnie radioterapia ominęła i nie znam szczegółów.
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Mama Ania

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-01-02, 13:20   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Wydaje mi się że to nie jest wcale zła opcja że Babcia będzie na oddziale, bo nie będzie musiała codziennie koczować w tych potwornych wielogodzinnych kolejkach.

Ufam że Rutkowski wie co mówi i skoro mówi że jest szansa na wyleczenie to trzeba się tego trzymać.

Dobrego Nowego Roku, wierzę że Wam się uda!
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Mama Ania

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-12-20, 21:43   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Ja bym się zdała na to co powie prof. Rutkowski. CO jest koszmarne pod względem tego czekania (choć samo przyjęcie do szpitala u mnie przebiegło dość sprawnie), ale to jednak najlepsi w Polsce specjaliści od nowotworów tkanek miękkich. Na samym oddziale jest bardzo dobra opieka, jedyne czego musiałam pilnować to żeby mi ktokolwiek cokolwiek powiedział. Nie liczcie na to że jakiś lekarz porozmawia z własnej inicjatywy z Babcią, wyjaśni cokolwiek. Nie liczcie że przy wypisie będzie jakaś rozmowa podsumowująca ani tym bardziej nie liczcie na szczegółowe informacje w wypisie. Trzeba twardo pytać, pytać, pytać, wykorzystując każdą okazję. Oni mają po prostu tylu pacjentów i tyle pracy że nie są w stanie fizycznie pochylić się nad każdym indywidualnie bardziej niż jest to konieczne z czysto medycznego punktu widzenia.

Wydaje mi się że warto zapytać prof. Rutkowskiego jak widzi taki układ że w Warszawie operacja + kontrola ze zdjęciem szwów (teoretycznie wtedy powinien być wynik histpat ale u mnie nie było i musiałam przyjechać raz jeszcze) a reszta leczenia w Bydgoszczy wg wytycznych CO. Pacjenci na chemię też muszą bardzo długo czekać i myślę że to musi być dużo bardziej uciążliwe niż czekanie na normalną wizytę, mnie to na szczęście ominęło więc szczegółów nie znam. Zapytajcie też czy w dokumentacji szpitalnej której kopię można zamówić za jakąś niewielką kwotę jest więcej szczegółów niż w wypisie - ja bym się na podstawie samego wypisu nie odważyła leczyć w innym ośrodku (lakoniczny opis w stylu: był guz, został wycięty, koniec opisu).

A i pytania: koniecznie spiszcie w domu (w kilku wariantach w zależności od tego jakich opcji opinii się spodziewacie) i idźcie na wizytę z kartką. Przepraszam że o tym piszę, to niby oczywiste ale mnie też zdarza się o tym zapomnieć a o drugą szansę na zadanie zapomnianego pytania będzie bardzo trudno.
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Mama Ania

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-12-20, 12:03   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Trzymamy za Was kciuki :) Dajcie znać koniecznie po wizycie jak sprawy idą.
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Mama Ania

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-12-19, 10:48   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Co do rezonansu, postarajcie się żeby oprócz płytki mieć klisze z najważniejszymi klatkami, na ogół za niewielką dodatkową opłatą dają je bez problemu. To mocno ułatwia rozmowę, prawdopodobnie prof. Rutkowski sobie od Was te klisze wypożyczy żeby na spokojnie je przeanalizować w szpitalu przed zabiegiem.
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Mama Ania

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-12-19, 09:10   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Miałam Ci właśnie to poradzić: żebyś zapisała babcię do prof. Rutkowskiego ale widzę że to już zrobiłaś :) Ja bym jeszcze spróbowała zadzwonić do przychodni w Centrum Onkologii i zapisać Babcię na normalną wizytę tam, szczególnie że bez tego pewnie i tak się nie obejdzie (potrzebne skierowanie do chirurga onkologa wydane przez lekarza rodzinnego w ramach NFZ, sprawdźcie dokładnie czy wszystko jest wpisane bo odsyłają z byle drobiazgiem!).

Prof. Rutkowski przyjmuje tam podobno w poniedziałki (dopytaj czy aktualne) ale są do niego takie tłumy że wizyta trwa max 5 minut więc lepiej być już po wizycie prywatnej gdzie będziecie mieć więcej czasu na porozmawianie. Ja byłam akurat u innego lekarza więc nie mam tego osobiście przećwiczonego ale tak mówią ludzie którzy u niego bywali.

Acha, jeszcze jedna ważna sprawa organizacyjna. Jeśli nic się nie zmieniło w przychodni CO (ja mam dane z końca września), nastawcie się na wielogodzinne czekanie. Za pierwszym razem rejestrujecie się w tzw. rejestracji pierwszorazowych, ta rejestracja rusza koło 8:00 ale warto być przynajmniej pół godziny wcześniej żeby dostać wcześniejszy numerek. Generalnie, jeśli macie taką możliwość, sensownie jest chyba przyjechać dzień wcześniej do Warszawy żeby na spokojnie od rana móc tam być. Ważne też żeby z Babcią był ktoś jeszcze bo pod samym gabinetem jest mało miejsc siedzących i najsensowniej to rozwiązać tak że chory sobie siedzi gdzieś dalej a pod gabinetem koczuje ktoś z rodziny i pilnuje kolejki.

[ Dodano: 2011-12-19, 09:17 ]
Acha, jeszcze apropos tego jak babcia ma chodzić bez mięśnia.
Na moim łóżku leżała wcześniej dziewczyna która miała tam robioną bardzo skomplikowaną operację łopatki, ramienia i okolic. Wycięli jej bardzo dużo, łącznie z mięśniami i nie wiem czym tam jeszcze. Mówiła że lekarze w CO zrobili cuda bo na logikę powinna mieć tę rękę zupełnie niesprawną a tymczasem już po tygodniu rehabilitacji zaczynała wracać do dawnej sprawności. Tu jest moim zdaniem właśnie kunszt chirurga żeby wyciąć ani za dużo ani za mało, dokładnie tyle ile trzeba i w taki sposób żeby narobić jak najmniej szkody.
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Mama Ania

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-12-08, 13:07   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
U mnie było tak, że lekarz zaryzykował i zaufał hipotezie swojego ordynatora (że to fibromatoza) pomimo że sam obstawiał endometriozę (wynik biopsji też nie był jednoznaczny). W związku z tym wyciął więcej niż byłoby potrzeba przy endometriozie. Po przebadaniu guza okazało się że była to słuszna decyzja, ale równie dobrze mogło okazać się że niepotrzebnie wyciął za dużo. Myślę że najwięcej w takim przypadku zależy od doświadczenia i intuicji lekarza.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group